Jakość TravelPrints

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego nasze wydruki tyle kosztują i czym różnią się od plakatów czy gotowych obrazów z Ikei za 40 zł.

Wszystkie wydruki są realizowane na indywidualne zamówienie klienta. Sami nadzorujemy prace i dbamy o każdy szczegół. Nie mamy masowej produkcji, ani nie zlecamy jej osobom trzecim. W ten sposób mamy pewność, że nasze wydruki, odpowiednio przechowywane, mogą przetrwać w świetnym stanie nawet 100 lat!

Plakaty z popularnych sklepów, drukowane na cienkim papierze słabej jakości, często z domieszką plastiku, który nie sprzyja nam i naszej planecie, nie są w stanie przetrwać długo. Po kilku latach blakną, zaczynają falować, nawet jeśli zostały oprawione w ramę.

Druk FineArt

Ten sposób wydruku zdjęć charakteryzuje się najwyższą jakością, taką jaką można spotkać w muzeach czy galeriach sztuki. Gwarantuje on najbardziej wierne oddanie kolorów i długowieczność. Aby  móc określić wydruk tym mianem musi on spełnić kilka warunków.

Tusze pigmentowe

Do wydruku Fine Art używane są tusze pigmentowe w przynajmniej 8 kolorach. My drukujemy na drukarce Epson P9000, która posiada aż 10 kolorów (przeciętne drukarki używają tylko 4 kolory). Tusze pigmentowe różnią się od tuszy barwnikowych tym, że nie są one rozpuszczane w wodze, dają lepsze odwzorowanie kolorów, nie blakną i są bardziej odporne na działanie promieni słonecznych.

Papier

Używamy papierów firmy Solution. Jest to polska marka najbardziej znanej i cenionej firmy Hahnemuhle, której papiery uważane są za jedne z najlepszych na świecie.

Nasze papiery normę ISO 9706, czyli są to tzw. papiery muzealne:
• Podłoże bezkwasowe, które gwarantuje jakość i chroni przed autodestrukcją papieru. W dodatku przyjazne środowisku.
• Papier nie żółknie i spełnia standardy papierów archiwalnych
• Neutralne pH z dodatkowym buforem alkaicznym
• 100% celulozy. Papier nie zawiera plastiku, tak jak w przypadku papierów RC, które szkodzą naszej planecie i jakości wydruku.

Do produkcji używamy papieru Solution Fine Art Baryta o gramaturze 300 gsm. Przy wydrukach Fine Art, grubość (a co za tym idzie i sztywność) papieru nie schodzi poniżej 250gsm.

Jakość wydruku

Stosujemy profile barwne, gdzie każdy typ papieru jest odpowiednio kalibrowany pod każdą drukarkę. Dlatego nasze wydruki mają zawsze perfekcyjne odwzorowanie kolorów.

Higiena i sterylność

Dbanie o papiery czy jakość wydruku jest ważna, ale odpowiednie obchodzenie się z gotowym dziełem i zabezpieczenie go w transporcie, to równie istotna kwestia.  Dlatego też pracujemy w białych rękawiczkach, aby nie zabrudzić pracy oraz zabezpieczamy ją dodatkowym papierem ochronnym.

Oprawa i montaż

Jeżeli nie chcesz tracić czasu na szukanie odpowiedniej ramy możesz u nas zamówić kompleksową oprawę wydruku.

Do oprawy używamy drewnianych ram produkowanych w Polsce. Dodatkowo wydruk oprawiamy w bezkwasowe passe-partout, czyli białą tekturową ramkę. Passe-partout nie tylko zwiększa walory wizualne i kolekcjonerskie, ale też chroni  obraz przed niszczeniem, dzięki temu, że tworzy kilkumilimetrową przestrzeń pomiędzy wydrukiem, a szkłem.
Rama posiada szkło antyrefleksyjne, które chroni wydruk przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych i niweluje niekorzystne odbicia światła.